
Пловдив – древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство“ – 2023
Ден I Откриване Ден II Античност Ден II Средновековие Ден III Античност Ден III Средновековие
Ден I Откриване Ден II Античност Ден II Средновековие Ден III Античност Ден III Средновековие
Ден 1 – Центърът на Пловдив и Римският стадион на Филипопол Ден 2 – Парк Лаута – Откриване Ден 2 – Парк Лаута – Античност
Калина Атанасова (Бъдъмба) се занимава с исторически възстановки от 2004 г. и оттогава има множество участия в тематични фестивали и изложби. В момента е докторант в ШУ „Епископ Константин Преславски“ и пише дисертация на тема „Облеклото на Второто българско царство“.
инж. Красимир Джамбазов – канцлер на командерия „Улпия“ – Пловдив, съосновател на фестивал “Пловдив – древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство“, автор на книгата „Рицатите тамплиери в историята на България“
Петя Крушева е завършила „Културология“ с научен профил „българска средновековна култура” и практически профил – културен мениджмънт, „Френска филология“ и „Международни отношения“ в СУ „Св. Кл. Охридски“. Специализирала е културен мениджмънт в Авиньон, Франция, балкански международни отношения в Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales – EHESS в Рен, Франция и международно икономическо право в Университета в Osnabrück, Германия. От двадесет години като допълнителна дейност изследва темите за средновековната кулинария и медицина, жената в българското средновековно общество, модата и средновековните накити като властови инсигнии.
проф. д-р Александър Николов – ръководител на катедра „Стара история, тракология и средновековна история“ в СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Проект „Пловдив – древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство“ представлява фестивал-реконструкция на миналото на един от най-старите живи градове в света – Пловдив.